Často kladené otázky

Je nutné při výstavbě bazénu stavební povolení?

Dle stavebního zákona se do 16m2 zastavěné plochy vyřizuje Ohlášení drobné stavby, nad 16m2 se musí požádat o Stavební povolení.

Pokud budete mít zájem o bazén zašleme vám všechny podklady pro vyřízení.

Mám špatný přístup na pozemek. Nabízíme výrobu bazénu na místě?

 • stavební jáma musí být větší.
 • bazény vyrábíme v bezprašném prostředí, aby byl povrch bazénu co nejméně poškozen.
 • výstavba bazénu je časově náročnější a za nepřízni počasí se prodlužuje termín dodání.
 • Pokud však není opravdu jiné řešení, bazén vyrobíme na místě.

Jak je to se spodní vodou co s tím můžete udělat.?

Je třeba rozlišit vysokou povrchovou vodu (vniká při tání, po deštích), která není tak ničivá a spodní vodu (jedná se většinou o stálý podzemní pramen), která může způsobit výrazné problémy. Tohle téma je na delší povídání. Při výběru bazénu Vám rádi poradíme a navrhneme řešení.

Nevadí při obetonování plastového bazénu teplota kolem 0 st. C?

Teplota okolí při obetonování bazénu by neměla klesnout pod 10st.C. Jinak může dojít k velkému smrštění a v létě vlivem roztahování bazénu deformaci bazénu.

Musí se bazén obetonovat?

V každém případě obetonovat. Písek nebo zemina nejsou při velkých srážkách tak stabilní a může dojít k jejich pohybu, což může mít v některých případech za následek zborcení stěny bazénu.

Na co je potřeba skimmer?

Skimmer je hladinový sběrač vody.

Jaké jsou náklady na provoz bazénu?

Nelze jednoznačně odpovědět, protože náklady na provoz ovlivňuje mnoho faktorů. Velikost bazénu, umístění, počet koupajících se osob, zda je zakrytý či nikoliv, typ chemie, apod. Pokud dodržujete určité zásady filtrace a čištění bazénu, jsou náklady na provoz minimální.

Žijeme v podhorské oblasti a máme zájem o zakrytí bazénu. Občas tady bývá dost silný vítr a hodně sněhu. Je zastřešení proti těmto povětrnostních podmínkách zajištěno?

Ano. Zastřešení má úchyty, které fixují zastřešení k pojezdům. Do těchto oblastí doporučujeme především zastřešení "KLASIK", jelikož má největší statickou pevnost jak vůči větru tak sněhu.

Je lepší barva nebo přírodní elox?

Nelze říci lepší a horší. Každá úprava má svoje výhody a nevýhody. Barvu doporučujeme hlavně do míst, kde požadujete aby konstrukce co nejméně "rušila" vzhled zahrady či pozemku.

Objednání, platba, montáž bazénu?

Chci od vás koupit bazén, ale je to dost daleko a nemám cestu. Můžu ho objednat i e-mailem?

Chcete objednat bazén a nemáte cestu, bazén si můžete objednat e-mailem, faxem, písemně. Jakmile se dohodneme na konečné podobě bazénu, zašleme Vám kupní smlouvu a zálohovou fakturu. Pokud není uvedeno jinak je cena dle naší nabídky konečná a dále se nenavyšuje. V daném termínu Vám bazén přivezeme, provedeme montáž a uhradí se doplatek ceny.

Keramické bazény

keramicky-bazenKeramické kompozitní bazény VBV plast s.r.o.  jsou luxusní bazény určené pro nejnáročnější klientelu s nádhernými 3D povrchy, detailním zpracováním, jednoduchou montáží a 20 letou zárukou.

Tajemství naší technologie spočívá v keramickém jádře v kombinaci s povrchovou ochrannou vrstvou, která je mimořádně odolná vůči UV záření.

Ojedinělá konstrukce stěny bazénu, zesílená keramickou vrstvou, nám dovoluje poskytnout na konstrukci bazénu výjimečnou záruku na 20 let. Zároveň umožňuje osazení bazénu na štěrkové lůžko bez nutnosti betonáže dna a bočních stěn, což podstatně snižuje náklady na stavební připravenost.

Keramické jádro způsobuje, že bazén je mimořádně odolný vůči zkroucení, je parotěsný, odolný vůči osmóze a keramické jádro slouží mimo to i jako izolace. Povrchová ochranná vrstva optimálně chrání pod ní ležící vrstvu barvy před povětrnostními vlivy a UV záření. Kromě toho jsou v ní zabudované speciální pigmenty, které dodávají bazénu překrásný trojrozměrný vzhled. Obzvláště pěkně působí bazén za slunečného počasí s mírně slanou vodou, protože dochází k odrazu vln na dně bazénu.


Hlavní výhody keramických kompozitních bazénů:

 • Nejvyšší kvalita bazénů z kompozitní technologie – záruka 20 let
 • Všechny bazény s možností podhladinového ROLLO zakrytí
 • Testování na každém bazéně s archivací 20 let
 • Keramické jádro – vysoká pevnost, odolnost proti nárazům, tepelná izolace
 • 100 % ochrana proti osmóze
 • Stěny složené ze 7 vrstev
 • 3D barevné provedení
 • Po celém obvodě bazénu je vestavěný schodek pro lepší výstup z bazénu a také pro bezpečnost dětí
 • Dokonale hladký povrch bez pórů, které minimalizuje usazování řas
 • Ideálně připravené na přepravu i montáž

Solární absorbery

Solární absorbéry pro ohřev bazénové vody

Použití

Solární absorbéry jsou určeny pro ohřev bazénové vody v jarním, letním a podzimním období. Svým výkonem výrazně prodlouží a zpříjemní koupání ve vašem bazénu. Jejich obrovskou výhodou je nízká hmotnost a snadná instalace.

Popis

Solární absorbéry jsou tvořeny ohebnými pásy z EPDM. Tyto pásy jsou dodávány v rolích a lze je zkrátit podle potřeby dle použití a instalace. K pásum patří spojovací trubky, jejichž součástí jsou spojovací koncovky, na které se ohebné solární absorbéry nasunou. Spojovací potrubí je ke střeše ukotveno pomocí příchytek. Jednotlivé trubky se k sobe lepí lepidlem na PVC. K absorbéru je obvykle dodávána jedna záslepka a jeden odvzdušňovací ventil.

Specifikace

Solární absorbéry je možné lepit na různorodé povrchy a tvary střech. Pokud se rozhodnete pořídit si absorbéry ke stávajícímu bazénu, lze je napojit bez problému na stávající filtrační okruh. Pro dostatečný ohřev bazénové vody je nutné počítat s velikostí absorbéru, která se rovná 2/3 až celé ploše bazénové vody. Před začátkem zimního období je nutné z absorbéru vypustit vodu.

Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení